O NÁS

Kdo jsme?

Značka VOBMAT vznikla v roce 2018, a to k prodeji zboží zaměřeného na obnovitelné zdroje. V roce 2019 rozšířila svou činnost na prodej elementárních solárních systémů. Současně jsme pro klienty otevřeli e-shop v několika zemích zaměřený na výrobky, které vytvářejí alternativní zdroj energie – solární lampy, solární kolektory pro ohřev vody a malé solární elektrárny.


Po celé Evropě jsme prodali již tisíce našich produktů. Neustále také, za pomoci našich zákazníků, inovujeme stávající produkty, stejně jako pracujeme na dalších novinkách, které Vám mohou usnadnit a zpříjemnit život.


Například v roce 2022 došlo k několika průlomovým bodům, kdy jsme vyzdvihli doplňkový sortiment na další úroveň, a to především díky zpětné vazbě našich spokojených zákazníků. Nově se tak na našich e-shopech objevily teploměry, tepelné spirály nebo například krycí plachty. Od roku 2021 Vás aktivně navštěvujeme na různých veletržních akcích, kde se za námi hojně zastavujete za to jsme velmi vděční.

Jak to funguje?

Rádi byste ušetřili životní prostředí, výdaje za energii a získali alespoň částečnou nezávislost na dodávkách energie? Řešením mohou být solární termické panely nebo ostrovní fotovoltaický systém. Fotovoltaika i fototermika spadají do solárních systémů.

Termický ohřev vody kolektor
s nádrží All-in-One

Užitková voda ohřívána přímo v nádrži panelu a tam i uchována.

Termický ohřev různé nemrznoucí směsi, kolektor bez nádrže oběhový HSC

Kolektor určený do navrženého systému a lze s ním vytápět podlahu domácnosti.

Ostrovní systém
fotovoltaiky

Užitková voda ohřívána přímo v nádrži panelu a tam i uchována.

Termický ohřev

V České republice jsou schopné pokrýt přibližně 60-80 % veškeré spotřeby tepelné energie pro domácnost a zajistit tak zájemcům vlastní zdroj, který je závislý pouze na slunečním záření. Také je nutné solární tepelné kolektory umístit tak, aby byly účinné po celý rok, díky ideálnímu sklonu a rozložení. Jelikož v České republice čerpají solární termické panely sluneční paprsky zejména v letním období, je nutné, aby jejich sklon byl nastaven tak, že v tuto dobu budou absorbovat nejvyšší možné množství paprsků.

Kolektory All-in-One

Teplá voda v nádrži je pod stálým tlakem z vodovodní sítě a tím lze umístit ohřívač vody na libovolné slunné místo. Vakuové trubice Heat-Pipe se používají k přenosu tepla z kolektoru do zásobníku. V trubicích není voda ani žádná jiná tekutina, takže jsou jednoduché na výměnu. V případě poškození trubice celý systém stále funguje, pouze se adekvátně sníží jeho výkonnost.

Nádrž a stojan jsou vyrobeny z nerezové oceli, a díky které celému systému nevadí působení atmosférických vlivů, proto dlouhá životnost. Systém pracuje za jakéhokoliv počasí a teplota vody běžně dosahuje okolo 50°C.

Kolektory HSC – oběhové

K instalaci je vždy třeba posouzení a dohled odborníka, jelikož jsou součásti navrženého systému. Čerpadlo, expanzní nádoba, výměník, řídící jednotka, teplovodní čidla, pojišťovací ventily, nemrznoucí a teplovodivá směs, atd. a také je nutný profesionálně zpracovaný výpočet potřebného výkonu.

Fotovoltaický zdroj energie

Chcete být nezávislí na distribuční společnosti, potřebujete vyřešit napájení na chatě, jachtě nebo v karavanu?

Ostrovní fotovoltaický systém (označovaný také jako off-grid) je typický tím, že není připojený na síť a obsahuje baterie neboli akumulátory. Ostrovní systémy je vhodné využít na místech, kde není přístup k rozvodné síti, nebo kde by vybudování elektrické přípojky znamenalo vynaložení vysokých nákladů.

 

Fotovoltaický panel je zapojený do regulátoru dobíjení, který je připojen na akumulátor nebo sestavu několika akumulátorů. Regulátor řídí dobíjecí napětí a proud ze solárního panelu tak, aby odpovídal doporučeným hodnotám nabíjení baterie. Na regulátor jsou připojeny i spotřebiče pracující na stejnosměrný proud na napěťové hladině 12V nebo 24V. Součástí regulátoru dobíjení je monitoring aktuální kapacity akumulátorů – v případě rizika přebíjení baterie od ní odpojí solární panel. Naopak v případě rizika hlubokého vybití baterie odpojí veškeré spotřebiče a zátěž. Regulátor je centrem ostrovního solárního systému, do kterého jsou napojeny všechny ostatní komponenty a řídí přísun a výdej energie.

 

Střídač je nadstavbou ostrovních systémů, které pracují pouze se stejnosměrným proudem. V některých případech stejnosměrný proud na napětí 12V nebo 24V nestačí, například při nabíjení mobilu nebo notebooku. Měnič Vám dovolí i v ostrovním fotovoltaickém systému využívat klasické spotřebiče, které pracují se střídavým proudem o napětí 230V. Měnič napětí v solárním systému Vám tak umožní změnit napětí 12V, 24V nebo 48V na 230V a používat tak běžné spotřebiče jako je televize, osvětlení, elektrické nářadí a podobně.

Střídače se liší podle maximálního celkového příkonu spotřebičů, které lze na střídač připojit. Údaj o maximálním příkonu spotřebičů (výkonu střídače) se udává ve Wattech (W). Součet příkonů spotřebičů musí odpovídat výkonu střídače. Tedy, pokud máte například lednici o příkonu 100W + osvětlení o příkonu 20W, potřebujete minimálně 120 W.

 

Každpopádně vždy myslete na rezervu, abyste mohli v budoucnu připojit více zařízení. Při kupování střídače do ostrovního systému musíte tedy vědět, kolik spotřebičů musí najednou „zvládnout“ a jaký je jejich celkový příkon. Rezerva by měla být v řádu desítek procent. Pakliže požadujete celoroční využití energie, včetně zimních měsíců, se sluneční energií si v našich podmínkách nevystačíte. V zimě je málo slunečních dní a když už jsou, tak jsou příliš krátké. Je proto potřeba najít řešení, jak mít elektřinu i během zimních měsíců, a tím řešením je elektrocentrála.

Proč zvolit Vobmat?

Vobmat se věnuje neustálému inovování a vývoji nejmodernějších technologií v oblasti ekologické energetiky. Naše produkty jsou navrženy s důrazem na maximální výkon a spolehlivost.

Od solárních kolektorů až po fotovoltaické systémy nabízíme kompletní řešení pro vaše energetické potřeby. Bez ohledu na vaše požadavky, máme produkt, který vám pomůže snížit náklady na energii a přitom chránit životní prostředí.

Ověřená kvalita

Skvělé hodnocení

Zaručená úspora

Zákaznická podpora

Přejít nahoru